Podcast

Pojďme se otevřeně bavit o sexu a Tantře. Budeme se bavit o všem, na co jsme kdy báli zeptat nebo jsme nenašli odpověď. V podcastech najdete i tipy na cvičení, které můžete zkusit doma. Nezáleží, jestli máte partnera nebo jste single, sexualita je v každým z nás. Nahlédněte do sexu novým úhlem pohledu a obohaťte tak svůj intimní život.

Praktické cvičení: „Odhalení pohlavních partií“

cvičení pro ženy

Toto cvičení může být obzvláště silné pro ženy, protože ženy nevnímají své pohlaví orgány tak, jako muži. Ale i mužům toto cvičení bude neocenitelným přínosem.

 1. Opřete o stěnu vysoké zrcadlo a před něj rozprostřete deku nebo jógovou podložku.
 2. Ujistěte se, že budete mít soukromí a nebudete rušeni
 3. Pusťte si jemnou relaxační hudbu. Lehněte si na záda a podepřete se lokty nebo si lehněte na polštář tak, abyste viděli do zrcadla.
 4. Dívejte se na sebe tak, jako by se na vás díval váš milovaný, z úhlu, ze kterého se na sebe obvykle nedíváte! Pokud se objeví jakékoli soudy, nechte je odejít!
 5. Začněte se soustředit na své genitálie. Pokud jste muž, nadzvedněte je a prohlédněte si je z různých úhlů. Jste-li žena, otevřete svá labia (rty vagíny) a prohlédněte si jednotlivé vrstvy. Dívejte se co nejneutrálnějším pohledem, jako byste se dívali poprvé. Přistupujte ke svým orgánům se zvědavostí a zájmem. Tu a tam zkontrolujte svůj dech a ujistěte se, že dýcháte zhluboka.
 6. Až vaše prozkoumávání skončí, zavřete oči a pozorujte, co se ve vás děje. Cítíte, jak se energie rozproudila? Cítíte se odpočatí nebo vzrušení? Cítíte se rozrušení nebo stažení? Jen to pozorujte, dýchejte a buďte přítomni.

Toto cvičení nám pomůže získat příjemný a uvolněný pocit z vlastní nahoty a ze svých genitálií. Stydíme-li se nebo se cítíme od nahoty a pohlavních orgánů odpojeni, nebudeme pak schopni sdílet intimitu s někým druhým a zůstat přitom otevření. Pro některé lidi je toto cvičení jednoduché, pro jiné to může být velkou událostí.

Pokud je pro vás cvičení výzvou, opakujte ho nejlépe každý den po dobu 21 dní. Možná si k němu budete chtít přidat afirmace jako:

„Mé tělo je krásné.“

„Mé tělo je součástí přírody.“

„Mé pohlavní orgány jsou přirozené.“

„Mé tělo je přitažlivé“

„Miluji na sobě každý kousek.“

Co díky tomuto cvičení získáte?

 1. Vyléčíte stud, vinu a strach, které si nosíme v pohlavních orgánech a těle.
 2. Přenesete do této oblasti více vědomí ve formě všímavosti, dechu, světla, úsměvu, lásku, přijetí a pozornosti.

Rozdíl mezi běžným a tantrickým sexem

skola sexu praha

Běžný sex

Vybíjení psychického napětí

Uspěchání ejakulace

Zvýšení ega

Nesváry v páru, uvědomění odlišností

Ztráta energie

Uvadání touhy a vášně

Rychlé odeznění po dosažení vyvrcholení

Zrychlené stárnutí

Nulový rozvoj osobnosti

Ritunní akt

Zbytěčně krátké trvání aktu

Tantrický sex

Rozvíření proudu energie

Prožití vesmírného orgasmu

Zánik ega a hranic mezi bytostmi

Splynutí obou pohlaví v jedno

Průnik gejzíru energie do celého těla

Rozhoření plamene a touhy

Rozšíření vědomí

Ochutnání elixíru mládí

Sjednocení duší, opomíjení rozdílů

Magický rituál

Může trvat i hodiny

*inspirace z knihy „Tantra“ od Guillermo Ferrara

Lidé neumějí využívat svou sexuální energii

Většina lidí neví, co vše jim může dát sexuální energie, a neumějí s ní pracovat. Snažím se lidem vysvětlit, že se sexualita, ať už vlastní, nebo s partnerem, dá prožívat úplně jinak, než nám společnost a dnešní doba předkládá. Co tím myslím? Nepřipravovat se o potěšení tím, že se podle diktátu stereotypu budeme soustředit jen na „rychlý orgasmus“.

Jsem si jistá, že sex se pro většinu lidí omezuje jen na něj. Že nedovedou pracovat se sexuální energií, že neví, co jsme schopni prožívat a v jaké intenzitě. Že sex nedokážou chápat jako hlubší smysl života. Hlavní podstatou tantry je nesoustředit se na vyvrcholení, neočekávat z každého sexuálního podnětu jen onen ‚rychlý‘ orgasmus a uvolnění, ale prostě jen být každou buňkou přítomný, být tady a teď, zcela se odevzdat svým pocitům. A jestli dojde, nebo nedojde na vyvrcholení, je třeba brát jen jako případnou třešničku na dortu, jako plus.

Zejména muži mají chabé znalosti nejen o ženském těle, ale i o tom svém. Nikdy však není pozdě na doplňování znalostí a dovedností. Třeba i pomocí tantrické masáže.

*Z rozhovoru pro iDnes

Tipy pro lepší intimní život s partnerem

 • Soustřeďte se na přítomný okamžik. Nemyslete na to, co bude za hodinu nebo půl minuty
 • Vnímejte krásu vlastních těl, zapomeňte na hodnocení a sebehodnocení
 • Dejte si načas
 • Nemyslete na to, jak u toho vypadáte
 • Nebojte se otevřít a říct si, po čem toužíte
 • Mluvte o svých přáních
 • Dotýkejte se, i když v daný okamžik nedojde na sex. Třeba i hodiny předem
 • Svádějte se. Říkejte si, jak je protějšek sexy, jak po něm/ní toužíte
 • Vyzkoušejte dominanci – hodně žen po ní v posteli touží (ale předtím si o tom promluvte)
 • Věnujte se celému tělu
 • Dopřejte si vzájemný dlouhý orální sex
 • Experimentujte
 • Vzájemně se masírujte a sdělujte si, co a jak je vám příjemné
 • Střídejte intenzitu – jemné hlazení, škrábání, mačkání, měňte rychlost, aby to mělo šťávu a napětí

Erotická masáž vs. tantrická (rozdíly)

tantrická masáž

Erotická masáž

Je v první řadě o ejakulaci / orgasmu, aneb tzv. happy endingu, kdy masérka dělá vše, aby klient odešel uspokojený. Jde pouze o fyzické uvolnění, o sexuální potěšení, které přinese jen velice krátkodobý pocit spokojenosti. Klient se vetšinou masérky může dotýkat i intimně, nebo je masírovaný celým tělem (nuru masáž). Ve většině případech si lze připlatit i za jiný erotický servis. Masérky jsou často jen narychlo vzdělané v oblasti masáží, nebo dokonce vůbec. Neví jak pracovat se sexualitou a lidskými emocemi.

Erotická masáž nepomáhá při žádných sexuálních dysfunkcích. Často jsou bohužel tyto erotické masáže pojmenovány jako masáže tantrické a to vyvolává ve veřejnosti nepravdivé informace, a tak je tantrická masáž často zaměňována za masáž erotickou.

Klienti dokonce za takovou falešnou tantrickou masáž mohou zaplatit více, než za erotickou – přitom je rozdíl pouze v pojmenování. Spoustu takových studií v tom vidí možnost více peněz a klientů. Takové studio poznáte většinou podle toho, zda nabízí zároveň i erotické masáže či erotický servis, napovědět mohou také recenze klientů, varovným signálem jsou také příliš odhalené fotografie masérek/masérů, zakryté obličeje, příliš krátké trvání masáže a pokud Vám slibují vyvrcholení. Doba erotické masáže je většinou pouhých cca 30 – 60 min.

Tantrická masáž

Je také celotělová masáž, která ovšem pracuje s tělem a sexualitou na jiné úrovni. Cílem zde není ejakulace, nebo orgasmus, ale prožitek vlastní energie a pocitů. I zde může k ejakulaci dojít, jedná-li se spíše o spontánní reakci těla, než o cílenou aktivitu. Přijímající si může dovolit být zcela sám/sama sebou a smí se jakkoli projevovat. Klient je v pasivní roli, nedochází tedy k výměně doteků mezi jim a masérkou (u mě kromě objetí, držení za ruku..).

Masérka či masér se nestává objektem jeho vzrušení, ale zprostředkovatelem / průvodcem při tantrickém poznání. Kvalitní tantrická masérka má odpovídající vzdělání v oblasti masáží, tantrického tréninku, osobního rozvoje a několikaletou praxi. Pomáhá při poruchách erekce, předčasné ejakulaci, bolestivém sexuálním styku, nedostatku energie, nízké chuti k sexu, nízké sexuální vzrušivosti, zbavuje napětí a stresu, depresi z nedostatku intimních doteků a zlepšuje vztah k sobě samému i k partnerovi. Doba tantrické masáže je minimálně 90 min.